تاريخ انتشار :پنجشنبه ۹ تیر ۹۰.::. ساعت : ۱۰:۱۹ ب.ظ
فاقددیدگاه

اجرای فاز دوم رهاسازی آهو؛

 .

در سال‌های آینده تعداد این حیوانات زیبا را در این منطقه افزایش داده و زمینه احیا و تکثیر آنها را فراهم کنیم   .

 وی همچنین از رها سازی پنج راس آهوی دیگر تا اواخر اردیبهشت ماه جاری در این منطقه خبر داد و اظهار داشت: احیای آهوی مغان از مطالبات و خواسته‌های دیرینه مردم دشت پهناور مغان بود که با تلاش و مصوبه دولت عدالت محور به آن جامه عمل پوشانده شد  .

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل استقبال مردم و مسئولان را از این طرح بسیار خوب توصیف و اضافه کرد: به منظور اجرای درست و کامل این طرح به منظور نگهداری آهوان 50 هکتار زمین فنس‌کشی شده است  .
حمیدی به نقش طرح احیای آهوی مغان در جذب توریست و گردشگر در این شهرستان مرزی اشاره کرد و گفت: به منظور توسعه صنعت توریسم در این منطقه، تا پایان امسال در کنار این طرح تفرجگاهی احداث و راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس ، در سفر دوم رئیس جمهور به استان اردبیل یکی از مصوبات مربوط به محیط زیست مطالعه طرح امکان‌سنجی رهاسازی آهوی دشت مغان بود که این سایت با همکاری مسئولان شهرستان پارس‌آباد تهیه و تامین شده است.

قرار است سایت آهوی مغان در 40 هکتار و در داخل محدوده مطالعه شده منطقه عشایری پارس‌آباد راه‌اندازی که با فنس‌کشی و انتقال 20 راس آهو از دشت سرهین زنجان و با اخذ مجوز از سازمان محیط زیست این طرح عملیاتی خواهد شد. طرح احیای آهوی مغان به عنوان بزرگ‌ترین طرح زیست محیطی منطقه‌‌ای و ملی بعد از سال‌‌ها انتظار و خواست دیرین مردم، کارشناسان و مسئولان تحقق می‌یابد.

 

 

نظرات بسته شده است.

513