تاريخ انتشار :دوشنبه ۶ تیر ۹۰.::. ساعت : ۷:۱۸ ب.ظ
فاقددیدگاه

23 توصیه مهم در کنکور

23 توصیه مهم در کنکور
1- داوطلبان شرکت کننده در کنکور باید در فرصت باقی مانده در رعایت تنوع، تعادل مواد غذایی وحفظ میزان انرژی لازم بدن خود تلاش کنند

2-داوطلبان با دسته بندی مطالب درسی خود، درس های حفظی را صبح بخوانند و درس هایی را که احتیاج به منطق و تجزیه و تحلیل دارد، در شب که مغز در حال فکر است، مطالعه کنند و باکدگذاری مطالب درسی و آشنائی با تکنولوژی فکر و مطالعه درس را بهتر و ماندگارتر وارد مغزخود کنند.

3-. با توجه به زمان کم باقی مانده به آزمون کنکور افراد می توانند با مصرف شکلات های کاکائویی و یا روزی یک لیوان شیر همراه با خرما بر اعصاب خود تسلط بیشتری داشته و به آرامش برسند.

4-داوطلبان مصرف پنج تاشش وعده غذای سبک راجایگزین سه وعده غذای سنگین و پرحجم کنند، چرا که خوردن غذاهای پرحجم و سنگین خواب آلودگی و کسالت را بدنبال دارد.

5- زیادروی درخوردن شیرینی و تنقلات بعد از مدتی احساس خستگی برای داوطلبان کنکور به ارمغان می آورد وازسوی دیگر عادت به مصرف مواد قندی زیاد موجب افت قند خون در سرجلسه کنکور می شود.
6-چند روز به کنکور مانده را به استراحت ، گردش ، تفریح و ورزش و آنچه که شما را آرام وخوشحال می سازد بپردازید .

7 -شب امتحان مطالعه نکنید . ممکن است مطالبی را یاد بگیرید اما اگر به مطالعه بپردازید درجلسه آزمون خسته خواهید شد که ضرر و زیان آن بیش از نفع آن است ، چون کنکور انرژی لازم را می طلبد .

8 -با این تصور که باید صد در صد سئوالات را پاسخ دهید ، به جلسه امتحان نروید. زیرا اگر چندسوالات را نتوانید جواب دهید ممکن است دچار اضطراب ، دلهره و نگرانی شوید .
9-اگر قبل از امتحان با دوستان مواجه شدید و از شما پرسیدند که آمادگی دارید یا خیر ، شکسته نفسی نکنید . با اعتماد به نفس اعلام کنید با زحماتی که کشیده ام حتما موفق میشوم.
10- موفقیت هایی را که تا به حال کسب کرده اید بررسی کنید ، حتی موفقیت های کوچکتانرا . اعتماد دادن به خود و به تصویر کشیدن توانایی هایتان ، اثر مثبت و سازنده ای دارد .

11-در این چند روز باقی مانده خواب کافی داشته باشید. خواب لازم برای شما حدودا 8 ساعتاست تا مغز بتواند استراحت کند. بویژه شب قبل از امتحان سعی کنید کمی زودتر به رختخواببروید و به دور از هر گونه تفکر و پیش بینی منفی، در کمال آرامش استراحت کنید
12-والدین داوطلبان در این روزهای باقی مانده تا آزمون باید محیطی کاملا آرام و دور از تنش،برای فرزندان خود فراهم کنند و از تذکر و تکرار کلمه بپرهیزند زیرا تکرار این واژه منجر به بروزاضطراب در فرد می شود. آنها باید محیطی شاد، آرام و به دور از دغدغه برای داوطلبان مهیاسازند.

13-کمی نرمش و ورزش صبحگاهی کمک می کند تا سرحال شوید و بتوانید با اشتها، صبحانه کاملی میل کنید.
14-در طب نوین، یکی از راه های بسیار موثر برای مقابله با اضطراب و رسیدن به امنیت خاطر،داشتن ایمان قوی و توکل به خدا است.

15 هنگام نماز خوندن و راز ونیاز از خداوند بخواهیم که به ما کمک کند تا بتوانیم از تمام ظرفیتمان استفاده نماییم.
16- برای حضور در جلسه، علاوه بر کارت ورود به جلسه، شناسنامه یا کارت شناسایی معتبرعکسدار به همراه داشته باشید.

17-داوطلبان باید بدانند که کنکور امتحان و آزمایشی بوده و باید در کنار اطلاعات، فرد اراده اش را محک بزند و این داوطلب است که باید فرایند حل مساله را در خودش فعال کند.

در جلسه کنکور و در پاسخ به سوالات بهتر است موارد زیر را رعایت نمایید :

18 – سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و اگر سئوالی را نمی دانید به آن اهمیت ندهید بلکه به سئوالات بعدی بپردازید .

19- ابتدا به سئوالات ساده ای که آنها را می دانید و وقت کمتری می گیرد پاسخ دهید .

20- در مرحله دوم به سوالاتی که نسبتا سخت است و نیاز به کمی فکر کردن دارد پاسخ دهید .

21- در وقت باقی مانده به سئوالات سخت و مشکل بپردازید.

22- هیچگاه وقت خود را صرف سوالاتی که نخوانده اید و یا نمی دانید نکنید.

23- بدانید که در پایان جلسه کنکور ذهن ، فکر و حافظه شما خسته شده است ، بنابراین به پاسخهائی که داده اید شک نکنید و آنها را دست کاری نکنید. مطمئن باشید جواب هایی که داده اید صحیح و درست است و تنظیم وقت را با تعداد سئوالات فراموش نکنید.

 

نظرات بسته شده است.

1089