تاريخ انتشار :شنبه 31 مارس 18.::. ساعت : 7:28 ب.ظ
فاقدديدگاه

خرید اسلحه در کشور‌های مختلف چقدر طول می‌کشد؟+ تصاویر

به گزارش شهریمیز به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نیویورک تایمز، فرآیند خرید اسلحه در برخی از کشورها از چند روز تا چند ماه طول می‌کشد. بسیاری از آمریکایی‌ها می‌توانند در کمتر از یک ساعت اسلحه خریداری کنند. در برخی کشورها نیز قانون خرید اسلحه برای همه یکسان نیست و افراد با توجه به پیشینه اجتماعی و مهارت‌ها مجوز نگهداری اسلحه دریافت می‌کنند.

نیویورک‌تایمز در ادامه به بررسی فرآیند خرید اسلحه در برخی از کشورهای جهان پرداخته است.

آمریکا
آمریکایی‌ها برای خرید اسلحه باید از سه جنبه تایید شوند: پیشینه خشونت خانوادگی، سابقه محکومیت جنایی و وضعیت مهاجرت. البته این تاییدیه در برخی از ایالت‌های آمریکا ضروری نیست. در حال حاضر، یک سوم آمریکایی‌ها بدون ارائه مدرک سوء‌پیشینه، اسلحه دارند. در آمریکا طبق قانون، حمل اسلحه برای همه آزاد است و به همین دلیل، سالانه هزاران نفر در این کشور -از جمله دانش‌آموزان مدارس- قربانی خشونت با اسلحه می‌شوند.

////////خرید اسلحه در کشورهای جهان چقدر طول می کشد؟+تصاویر

ژاپن
خرید و مالکیت اسلحه در ژاپن پروسه‌ای طولانی دارد. ژاپنی‌هایی که قصد خرید اسلحه دارند باید ابتدا در کلاس‌های تئوری مخصوص کاربرد سلاح‌های گرم شرکت کنند و مدرک امتحان کتبی آن را که هر سال فقط ۳ بار برگزار می‌شود به همراه داشته باشند. سپس سلامت روانی آنها  باید از سوی پزشک مخصوص تایید شود و مدرک سوء پیشینه نیز صادر شود. ثبت نام در کلاس‌های عملی تیراندازی یک ماه طول می‌کشد و پس از آن باید طی مصاحبه‌ای با پلیس در خصوص انگیزه و علت تمایل برای خرید اسلحه توضیح داده شود. در مرحله بعد، سابقه درگیری، بدهی، روابط خانوادگی و ارتباط با دوستان و همسایگان فرد متقاضی بررسی می‌شود. دریافت باروت یا فشنگ نیز نیازمند مجوز است. در این مرحله در کلاس آموزشی یک روزه تیراندازی شرکت می‌کنند و گواهینامه مورد نیاز برای خرید اسلحه را دریافت می‌کنند. مجوز اسلحه شکاری متفاوت و نیازمند درخواست جداگانه است. خرید صندوق قفل‌دار مخصوص نگهداری اسلحه و وسایل جانبی آن و حکم تایید بازرسی پلیس پیش از خرید اسلحه ضروری است. خرید اسلحه در ژاپن چند ماه طول می‌کشد.

آفریقای جنوبی
شهروندان آفریقای جنوبی پیش از خرید اسلحه باید مجوز یک باشگاه تیراندازی مورد تایید را دریافت کنند و مدرک کتبی و عملی شرکت در کلاس‌های تیراندازی را دریافت کنند. رفتار جنایی، پیشینه خشونت در خانواده و سابقه مصرف مواد مخدر بررسی می‌شود و درباره روابط با دوستان، خانواده و همسایگان تحقیق می‌شود. همچنین پلیس باید اسلحه آنها را بررسی کند. در نهایت، مجوز نگهداری اسلحه پس از چند ماه به وسیله سازمان‌های دولتی مرتبط صادر می‌شود.

////////خرید اسلحه در کشورهای جهان چقدر طول می کشد؟+تصاویر

مکزیک
افرادی که در مکزیک قصد اخذ مجوز نگهداری سلاح دارند باید یک نامه مبنی بر عدم سوء پیشینه از مقامات محلی دریافت کنند. ارائه مدرکی مبنی بر این که فرد بیکار نیست و شغل دارد، ضروری است. بررسی سابقه محکومیت جنایی و بیماری روانی فرد در مرحله بعد قرار دارد. متقاضی در انتها باید به مکزیکو سیتی، پایتخت مکزیک سفر کند تا از تنها فروشگاه مجاز، اسلحه را خریداری کند. اثر انگشت وی پیش از تحویل سلاح ثبت می‌شود.

////////خرید اسلحه در کشورهای جهان چقدر طول می کشد؟+تصاویر

استرالیا
فرآیند دریافت مجوز نگهداری اسلحه در استرالیا ۲۸ روز طول می‌کشد. این رویه شامل شرکت در آزمون‌های عملی و تئوری، دریافت گواهینامه سوء‌پیشینه، آزمایشات رفتاری و روانی و مصاحبه با پلیس است. تحقیق میدانی از خانواده، دوستان و همسایگان بخش دیگری از پروسه اخذ مجوز حمل اسلحه در استرالیا است.

اتریش
برای دریافت مجوز یک تفنگ دستی یا سلاح نیمه اتوماتیک در اتریش، باید ثابت شود که فرد در معرض خطر جانی قرار دارد. پس از تحقیق درباره سابقه جنایی فرد، سلامت روان وی از طریق آزمون‌های روانشناختی و فیزیکی بررسی می‌شود. در مرحله بعد، متقاضی باید دوره‌های عملی و تئوری را بگذراند. خرید صندوق ایمنی برای نگهداری اسلحه و مجوز پلیس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. پس از اتمام تمامی مراحل، سفارش خرید اسلحه ثبت می‌شود. تحویل اسلحه ۳ روز پس از ثبت سفارش است.

////////خرید اسلحه در کشورهای جهان چقدر طول می کشد؟+تصاویر

کانادا
خرید اسلحه در کانادا حدود یک ماه طول می‌کشد. برای خرید یک تفنگ دستی در کانادا، شرکت در آزمون‌های عملی و تئوری، دریافت گواهینامه سوء پیشینه، آزمایشات رفتاری و روانی، اعتیاد، بررسی سابقه خشونت خانوادگی و مصاحبه با پلیس ضروری است. هر نوع اسلحه دوره‌های عملی مخصوص به خود را دارد. پس از خرید شماره اسلحه باید در اداره پلیس ثبت شود.

آلمان
خرید اسلحه در آلمان پروسه‌ای شبیه به اتریش دارد با این تفاوت که افراد کمتر از ۲۵ سال باید مجوز جداگانه برای تایید سلامت روانی تحویل دهند.

////////خرید اسلحه در کشورهای جهان چقدر طول می کشد؟+تصاویر

انگلیس
خرید اسلحه در انگلیس به مراتب ساده‌تر از دیگر کشورهای اروپایی است. ثبت نام در یک باشگاه تیراندازی و دریافت مدرک، ارائه معرفی‌نامه، نصب صندوق قفل‌دار نگهداری اسلحه و دریافت گواهی سوءپیشنیه از پلیس تمام آن چیزی است که پیش از خرید اسلحه به آن نیاز دارید.

برزیل
برای خرید سلاح در برزیل باید گزارشی در خصوص علت و انگیزه برای خرید اسلحه تحویل دهید. پس از آن، قبولی در دوره‌های تیراندازی، گواهی عدم سوءپیشینه، ثبت سفارش اینترنتی، تایید پلیس فدرال و در نهایت خرید اسلحه.

////////خرید اسلحه در کشورهای جهان چقدر طول می کشد؟+تصاویر

روسیه
در روسیه فرد متقاضی باید انگیزه و علت تمایل خود را برای خرید اسلحه توضیح دهد. پس از گذراندن دوره‌های عملی و تئوری و تحویل گواهی سوءپیشینه، فرد می‌تواند برای مجوز خرید اسلحه درخواست دهد. خرید اسلحه در روسیه حدود یک ماه طول می‌کشد.

نظرات بسته شده است.

1095