تاريخ انتشار :شنبه ۱۱ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۷:۲۸ ب.ظ
فاقدديدگاه

افزایش صندوق های صدقه در اماکن عمومی در سال ۹۷/ ضعف کمیته امداد در شناسایی افراد نیازمند

افزایش صندوق های صدقه در اماکن عمومی در سال 97/ ضعف کمیته امداد در شناسایی افراد نیازمندبه گزارش شهریمیز به نقل از خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛در این بسته خبری مهم ترین رویدادهای کمیته امداد در بهمن ۹۶ را می خوانید.

توسعه اقتصاد ملی هدف شیوه‌های نوین اشتغالزایی

حجت اله عبدالملکی معاون اشتغالزایی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) در پنجم بهمن با تأکید بر اینکه در گذشته تنها به بحث خودکفایی توجه می‌شد، گفت: هدف شیوه‌های نوین‌ اشتغالزایی، توسعه اقتصاد ملی است.سازمان حمایتی برای توسعه اشتغال‌ دارای ۳ محور اصلی‌ توانمندسازی‌ مخاطبان، مدل‌سازی و طراحی الگوی کسب و کار‌ و پشتیبانی‌ پس از اجرای طرح‌ است.

عبدالملکی‌ با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد از طرح‌هایی که پس از اجرا پشتیبانی نمی‌شوند، از بین می‌روند، گفت: پشتیبانی‌ فناوری‌ و مالی از جمله مهم‌ترین‌ اقدام‌ها برای دوام و موفق بودن یک طرح است‌، ما در روش نوین اشتغالزایی‌ کمیته امداد با محوریت این ۳ مهم برنامه‌ای را طراحی کردیم‌.

 

تخصیص ۲۰ درصد از سرانه خدمات کمیته امداد به مناطق محروم و مرزی

فاطمه رهبر معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد در یکم بهمن با اشاره به اهمیت توجه به مناطق محروم گفت: ۲۰ درصد از سرانه تمام خدمات کمیته امداد را به مناطق محروم و مرزی اختصاص داده ایم. معاونت های مسکن، فرهنگی و اشتغال کمیته امداد موظف شده اند تا ده درصد از سهم کل کارهای خود در سراسر کشور را به مناطق محروم اختصاص دهند.

وی با تاکید بر اینکه مناطقی با ضریب محرومیت ۸ و ۹