تاريخ انتشار :دوشنبه 5 مارس 18.::. ساعت : 10:49 ق.ظ
فاقدديدگاه

۸ خیابان مشهور جهان +تصاویر

برخی از خیابان های جهان آنقدر مشهورند که نامشان حداقل یک بار به گوش همه ما رسیده است.

به گزارش خبرنگار شهریمی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ خیابان های معروف جهان، هر یک به خاطر ویژگی خاصی که دارند شهرت پیدا کرده  و مسافران زیادی را به سمت خود جذب کرده‌اند. از شانزلیزه در پاریس تا وایا مونته ناپلئون خیابان های مشهوری هستند که تقریبا همه ما حداقل یک بار نامشان را شنیده ایم.

در ادامه با ما همراه باشید تا مطالبی در مورد برخی از خیابان های مشهور جهان به نظرتان برسانیم.

تقاطع شیبویا – توکیو، ژاپن

نگاهی به مشهورترین خیابان‌های جهان +تصاویر

خیابان شیبویا که در ژاپن واقع شده، در زمان اوج  ترافیک بالغ بر یکهزار نفر انسان را در خود می بیند؛ از همین رو اکثر گردشگران اعتقاد دارند که این خیابان زنده ترین خیابان جهان است.

اورکارد رود – سنگاپور

نگاهی به مشهورترین خیابان‌های جهان +تصاویر

اورکارد به معنای شکوفه زار می باشد که در دهه ۱۸۰۰ میلادی روی این خیابان گذاشته شده است. در همان سال ها این منطقه باغ بزرگ میوه و مزارع فلفل بوده است. امروزه نیز با اینکه این خیابان فقط ۲.۵ کیلومتر امتداد دارد اما یکی از محبوب ترین مراکز خرید سنگاپور و همچنین یکی از مشهورترین خیابان های خرید آسیا محسوب می شود.

لاس‌وگاس استریپ – لاس‌وگاس، آمریکا

نگاهی به مشهورترین خیابان‌های جهان +تصاویر

لاس‌وگاس استریپ یک منطقه شهری در لاس وگاس به شمار می رود که بیشتر به خاطر داشتن هتل های مشهور و درخشان شخهرت جهانی پیدا کرده است.

خیابان لا رامبلا – بارسلون، اسپانیا

نگاهی به مشهورترین خیابان‌های جهان +تصاویر

یکی از پرازدحام ترین پیاده‌روهای بارسلون خیابان لا رامبلا است و از پلاسا د کاتالونیا (میدان کاتالونیا) تا بنای یادبود کریستف کلمب در پورت بل ادامه دارد. در نظرسنجی‌های انجام شده لا رامبلا که در مرکز شهر بارسلون واقع شده، جزو محبوبترین ها از نگاه گردشگران انتخاب شده است.

بلوار شانزلیزه – پاریس، فرانسه

نگاهی به مشهورترین خیابان‌های جهان +تصاویر

بلوار شانزلیزه که برای ما ایرانی ها بسیار آشناست، بی شک یکی از زیباترین بلوارهای جهان بشمار می آید. این معبر اصلی شهر پاریس اعیان‌نشین محسوب می‌شود و خود فرانسوی‌ها آن را «زیباترین خیابان جهان» می‌نامند. وجود کافه ها، فروشگاه و سالن های تئاتر بی نظیر در کنار این خیابان، روزانه گردشگران و مسافران زیادی را به شانزلیزه می کشاند.

وال‌استریت – نیویورک، آمریکا

نگاهی به مشهورترین خیابان‌های جهان +تصاویر

نام وال استریت  همیشه یادآور مسائل مختلف برای افراد گوناگون بوده است. خیابان معروف محله منهتن، در نیویورک آمریکا، بزرگ‌ترین بورس جهان از نظر میزان معاملات و حجم مالی و همچنین مرکز بزرگ‌ترین مراکز اقتصادی این کشور پهناور بشمار می‌رود. از نگاه برخی وال استریت مهمترین مرکز اقتصاد جهان است.

رویال مایل- ادینبورگ، اسکاتلند

نگاهی به مشهورترین خیابان‌های جهان +تصاویر

همانگونه که از نام این خیابان مشخص است حدود یک مایل طول دارد و از همین رو چشم انداز زیبایی در منطقه ایجاد کرده است. رویال مایل سرشار از مکان های گردشگری است که از مهمترین آنها می توان به قلعه ادینبورگ و کاخ هالیرودهاوس اشاره کرد.

اَبی رود – لندن، انگلستان

نگاهی به مشهورترین خیابان‌های جهان +تصاویر

به خاطر جلد آلبوم موسیقی گروه بیتلز در سال ۱۹۶۹، این خیابان را بیشتر مردم جهان می شناسند. از این رو بیشتر گردشگران نیز برای بازسازی عکس بیتل ها به این خیابان در شهر لندن می روند.

نظرات بسته شده است.

1153