تاريخ انتشار :جمعه 5 ژانویه 18.::. ساعت : 12:05 ق.ظ
فاقدديدگاه

معاون فرماندار: محل دفن زباله در پارس آباد ساماندهی می شود

به گزارش شهریمیز به نقل از ایرنا از فرمانداری پارس آباد ، عدالت حاجی پور روز پنجشنبه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند با اشاره به اهمیت مدیریت پسماند و نقش آن در مسائل زیست محیطی افزود: در صورت عدم توجه به معیارهای زیست محیطی در جمع آوری ، حمل و دپو و دفن زباله ها و عدم کنترل شیرابه های زباله ها سرمایه های طبیعی و بهداشت عمومی به خطر خواهد افتاد و این امر در بلند مدت فاجعه آفرین است.
وی با بیان اینکه برای شناسایی و مطالعه و رفع معارض محل دفن زباله دایمی شهرستان تلاش زیادی توسط توسط فرماندار ، دادستان ، اداره منابع طبیعی ، شهرداری ها و بخشداری شده و طرح ها تحویل شهرداری پارس آباد شده گفت: شهرداری باید نسبت به فنس کشی و حفظ و حراست از این محل و دفن اصولی زباله و تلاش برای استفاده از پتانسیل های بخش خصوصی در بازیافت زباله ها برنامه داشته باشد.
وی همچنین به محل های دپو موقت زباله اشاره کرد و خواستار مدیریت حمل زباله ها و هماهنگی شهرداری ها و دهیاری ها با نظارت بخشداری ها در شیوه دپو و مدت زمان انباشت موقت زباله در این محل ها شد.
او گفت: این محل ها نباید به گونه ای استفاده شود که با انباشت و تراکم بیش از اندازه زباله، شیرابه ها و پلاستیک های آن وارد طبیعت شده و بوی بد زباله مردم حاشیه را اذیت کرده و چهره شهر و روستاها را غیربهداشتی جلوه دهد.
پارس آباد مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
سرانه تولید پسماند در استان اردبیل بیشتر از میانگین کشوری است ، سرانه تولید پسماند در کشور حدود ۲۵۶ کیلوگرم برای هر نفر در سال می باشد در حالی که این رقم در استان اردبیل برای هر نفر در سال ۲۷۵ کیلوگرم می باشد.
فقط در شهر اردبیل روزانه ۳۰۰ تن زباله تولید، جمع آوری و دفع می شود و جمع آوری و دفع هر کیلو زباله برای شهرداری ۳۰۰ ریال هزینه دارد.
خبرنگار: گیتی طالبی

نظرات بسته شده است.

808