تاريخ انتشار :پنج‌شنبه 12 اکتبر 17.::. ساعت : 12:25 ب.ظ
فاقدديدگاه

زنگ عاطفه‌ها در ۱۵۰۰ مدرسه استان اردبیل نواخته شد

به گزارش شهریمیز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حسین دشتی ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت خدمات‌رسانی به دانش‌آموزان نیازمند در استان اردبیل اظهار داشت: زنگ عاطفه‌ها در یک هزار و ۵۰ مدرسه سراسر این استان نواخته شد و در آستانه برگزاری مرحله دوم جشن عاطفه‌ها ۱۵۰ هزار پاکت این جشن بین دانش‌آموزان سراسر این استان توزیع شد تا آنها کمک‌های خود را به دست همنوعان نیازمند خود برسانند.

وی بیان کرد: مردم خیر اردبیل در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها یک‌ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به دانش‌آموزان تحت حمایت این استان کمک کرده‌اند که کمک‌های خیران پیش از بازگشایی مدارس بین دانش‌آموزان تحت حمایت این استان توزیع شد تا آنها بی‌دغدغه و با آرامش خاطر وارد عرصه علم آموزی شوند.

دشتی با بیان اینکه پنج هزار دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد این استان قرار دارند، افزود: جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان تحت حمایت این استان یکی از مهم‌ترین اقدامات این نهاد است که با یاری مضاعف‌تر خیران و نیکوکاران می‌توانیم سطح تحصیلی آنها را تا حد بسیاری ارتقا دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل تصریح کرد: دانش‌آموزان تحت حمایت این استان دارای استعداد و توانایی بسیاری برای دستیابی به مقاطع بالای تحصیلی هستند و بسیاری از دانش‌آموزان تحت حمایت اردبیل جزو نخبه‌های قرآنی، علمی، فرهنگی و ورزشی این استان و کشور محسوب می‌شوند که موفقیت‌های گسترده‌ای را در مسابقات مختلف کسب کرده‌اند.

وی با بیان اینکه کمیته‌ امداد اردبیل می‌کوشد تا نیازهای اساسی دانش‌آموزان بی‌بضاعت این استان را برطرف کند، گفت: در کنار خدمات کمیته امداد اردبیل، کمک‌های خیران و نیکوکاران نیز می‌تواند نیروی مضاعفی را به دانش‌آموزان تحت حمایت این استان هدیه کند تا آنها با پشتکاری مضاعف به تحصیل بپردازند.

دشتی اظهار کرد: صدا و سیما، آموزش و پرورش، سازمان دانش‌آموزی، بسیج سازندگی و سایر دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل همکاری بسیار مطلوبی با کمیته امداد این استان برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر جشن عاطفه‌ها داشته‌اند و در آستانه بازگشایی مدارس، بسیج سازندگی اردبیل نوشت افزار، پوشاک و موادغذایی به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان را بین دانش آموزان بی‌بضاعت مدارس این استان به ویژه در مناطق محروم توزیع کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه کمک‌های دانش‌آموزان خیر در مرحله دوم جشن‌ عاطفه‌‌ها در اختیار مدارس قرار می‌گیرد تا بین دانش آموزان نیازمندی که توسط آنها شناسایی شده‌اند توزیع شود، گفت: جشن عاطفه‌ها با هدف ترویج و تقویت هر چه بیشتر فرهنگ احسان و انفاق بین دانش‌آموزان برگزار می‌شود تا از همان دوران کودکی کمک به نیازمندان جامعه را بیاموزند.

نظرات بسته شده است.

1389