تاريخ انتشار :سه شنبه ۲۱ خرداد ۹۲.::. ساعت : ۱۰:۵۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

روحانی: دکتر عارف کناره‌گیری کرد تا از هدف واحد دور نشویم

آفتاب: دکتر حسن روحانی در اجتماع پرشور مردم زاهدان در مسجد طالقانی این شهر با بیان اینکه می‌خواهم خبر مهمی را برای اولین بار در زاهدان اعلام کنم، گفت: اولا بدانید آقای دکتر عارف دوست قدیمی من است. آشنایی من با دکتر عارف از سال 1355 است.

در دولت اصلاحات در کنار هم بودیم الان هم در مجمع تشخیص مصلحت نظام در کنار هم قرار داریم. به هر شهری که من یا دکتر عارف رفتیم، مردم از ما اتحاد خواستند. هر دوی ما این ندا را با گوش جان شنیدیم و مساله را به  بزرگان کشور، آیت‌الله هاشمی و حجت‌الاسلام والمسلمین خاتمی ارجاع دادیم. به جبهه اصلاحات و جبهه اعتدال گفتیم، به هر نتیجه‌ای که بزرگان برسند ما تمکین خواهیم کرد. در این دو سه روز مشورت‌های زیادی با آقایان هاشمی و خاتمی شد. تصمیم نهایی جبهه اصلاحات و جبهه اعتدال بر اجرای وحدت و اتحاد و ماندن یک کاندیدا از بین بنده و دکتر عارف شد. در نهایت تصمیم بر این گرفته شد که من در عرصه بمانم و برادر عزیزم دکتر عارف از عرصه کناره‌گیری‌ کنند.

به گزارش آفتاب، وی ادامه داد: بحث بر سر حسن روحانی یا محمدرضا عارف نبود مهم این بود که با تقسیم رای‌ها از هدف واحد دور نشویم.

روحانی در واکنش به فریادهای مردمی که می‌گفتند: (اصلاحات اصلاحات، پیروز انتخابات)، گفت: در این مدت تمامیت‌خواهان نگران شدند. یکی از خبرگزاری‌‌ها شروع به فعالیت کرد. دیروز خبرنگاری از من پرسید: که خبر یکی از خبرگزاری‌ها که شورای نگهبان می‌خواهد صلاحیت شما را مجدداً بررسی کند، چیست؟ که من در جواب گفتم: پاسخ من تنها یک لبخند است، من از دکتر عارف تشکر می‌کنم و امیدوارم بیست‌وپنج خرداد ما پیروز انتخابات باشیم.

نظرات بسته شده است.

678